• نماز جمعه ۱۴ دیماه ۹۷ شهرستان پردیس    :       حجت الاسلام حسین توسلی در خطبه های نماز جمعه این هفته 14 دیماه 97 شهرستان پردیس در مسجد الغدیر ...
 • مراسم پرفیض دعای ندبه در بوستان نورالشهدا پردیس ۱۴ دیماه ۹۷    :    جمعه 14 دیماه ۹۷ به همت دفتر امام جمعه شهرستان پردیس و همکاری شهرداری پردیس  برای چهاردهمین هفته متوالی مراسم پرفیض دعای ندبه ...
 • مراسم پرفیض دعای ندبه در بوستان نورالشهدا پردیس ۷ دیماه ۹۷    :    جمعه 7 دیماه ۹۷ به همت دفتر امام جمعه شهرستان پردیس و همکاری شهرداری پردیس  برای سیزدهمین هفته متوالی مراسم پرفیض دعای ندبه در بوستان ...
 • مراسم تکریم و معارفه فرمانده سپاه پاسداران پردیس    :      پیش از ظهر چهارشنبه 5 دیماه 97 مراسم تکریم و معارفه سرهنگ قنبری و سرگرد حمزه خانی فرمانده سپاه ...
 • نماز جمعه ۷ دیماه ۹۷ شهرستان پردیس    :      حجت الاسلام والمسلمین حسین توسلی امام جمعه پردیس امروز در خطبه‌های عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته 7 ...
 • مراسم پرفیض دعای ندبه در بوستان نورالشهدا پردیس ۳۰ آذر ۹۷    :    جمعه 30 آذر ۹۷ به همت دفتر امام جمعه شهرستان پردیس و همکاری شهرداری پردیس  برای دوازدهمین هفته متوالی مراسم پرفیض دعای ندبه در بوستان نورالشهدا پردیس برگزار شد....
 • گزارش افتتاح حوزه علمیه الزهرا (س)خواهران

  افتتاح مدرسه علمیه الزهرا(س) پردیس

  روز دوشنبه 23/06/94 حوزه علمیه خواهران باحضور حضرت حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و حضرت حجت الاسلام والمسلمین جمشیدی ریاست حوزه های علمیه خواهران کشور و مهندس نریمان معاون محترم وزیر و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید و مهندس کریمی معاون عمرانی استانداری تهران و همینطور جمعی از مسئولین شهری و مسئولین قضایی به دعوت حضرت حجت الاسلام والمسلمین توسلی امام جمعه شهرستان پردیس افتتاح شد.

  به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه بومهن و پردیس

  گزارش  افتتا ح   حوزه علمیه  الزّهرا (س)   خواهران

        ساختمان حوزه علمیه خواهران الزهرا (س) شهرستان پردیس روز دوشنبه مورخ  ۲۳/۰۶/۹۴ با حضور حضرت حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و حضرت حجت الاسلام والمسلمین جمشیدی ریاست محترم مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران کشور ، مهندس نریمان معاون محترم وزیر و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید ، مهندس کریمی معاون محترم عمرانی استانداری تهران و مهندس ترکی ریاست محترم سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و همینطور آقای حیدری فرماندار ، دکتر لاله شهردار محترم پردیس و آقای فتاحی دادستان محترم و آقای ضرغامی ریاست محترم دادگستری به دعوت  حجت الاسلام والمسلمین توسلی امام جمعه شهرستان پردیس و مؤسس حوزه علمیه افتتاح شد.

      ابتدا از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط حجت الاسلام حیدری و پخش سرود جمهوری اسلامی و اجرای سرود توسط گروه سرود محمد رسول الله مهد قرآن ستاره ، آنگاه جناب دکتر حافظی ریاست محترم مجمع خیرین مدرسه ساز کشور به ایراد سخنرانی پرداخت و اظهار داشت : روزی که عده کمی دور هم جمع شدند در کنار حرم مطهر امام رضا (ع) تصمیم به تشکیل این بنیاد خیریه گرفتند کسی فکر نمی کرد روزی برسد که این بنیاد از دولت بیشتر به ساخت مدارس کمک کند ؛ وی افزود اولین مدرسه ساز امام راحل بود که با کمک پنجاه میلیون تومانی در زمان خود کمک بسیار بزرگی به ساخت مدرسه کرد و فرمود : تمام کشور باید مدرسه شود.

      وی افزود : امروز ما ششصد هزار خیر مدرسه ساز داریم و موفق شدیم بالغ بر سی و پنج درصد مدارس کشور را از همین راه به اتمام برسانیم.

      سپس جناب آقای حیدری فرماندار پردیس در دو بخش سخنانی را ایراد کردند ، در بخش اول ضمن خیر مقدم به میهمانان عزیز، مهندس ترکی و مهندس کریمی و همینطور ائمه جمعه و جماعات حاضر در مراسم ، از همه عزیزانی که در ساخت این مدرسه علمیه سهمی داشتند تشکر و قدردانی کرد.

     در بخش دوم ایشان بخشی از منشور روحانیت حضرت امام خمینی (ره) را برای حاضرین قرائت کردند که در اینجا به بخشی از آن اشاره می شود :

      « صلوات و سلام خدا و رسول خدا به ارواح طیبه شهیدان و خصوصا شهدای حوزه و روحانیت ، درود بر حاملان امانت وحی و رسالت ، پاسداران شهیدی که ارکان عظمت و ارکان انقلاب اسلامی را بر دوش تعهد سرخ و خونین خویش حمل نمودند.

     سلام بر حماسه سازان همیشه جاوید روحانیت که رساله عملیه خود را به دم شهادت و مرکب خون نوشتند ، افتخار و آفرین بر شهدای حوزه روحانیت که هنگامه نبرد تعلقات درس و مدرسه را بریدند.

     علمای دین باور در همین حوزه ها  متولد شدند و قیام اسلامی ما نشأت گرفته از همین بارقه است ، البته هنوز حوزه ها به هر دو تفکر آمیخته اند و باید مراقب بود که تفکر جدایی دین از سیاست از لایه های تفکر اهل جمود به طلاب جوان ما سرایت نکند.»

      وی در پایان سخنان افتتاح این مدرسه علمیه را به همه کسانی که می خواهند در آن تحصیل کنند تبریک گفت.

      در ادامه حجت الاسلام والمسلمین توسلی امام جمعه و مؤسس حوزه علمیه الزهرا (س) شهرستان پردیس ، از همه میهمانان حاضر در مجلس فرد به فرد و با بردن نام تشکر و برای همه آرزوی توفیق روزافـزون کرد.

      ایشان در ابتدای سخنرانی ضمن تشکر از حضور آقای دکتر حافظی از وی خواست تا در تکمیل فاز دوم این پروژه کمک کند ، و بیش از پیش شهرستان پردیس را به لحاظ ساخت مدرسه مورد لطف خیرین مدرسه ساز قرار دهند.

      مؤسس حوزه علمیه همچنین گزارشی از روند شروع و ساخت این پروژه به حضار ارائه دادند و خطاب به حضار اظهارداشت :

  موقعیت زمین : شهر پردیس ، فاز ۴ ، ضلع شمال شرقی میدان فردوس

  مساحت کل زمین : ۷۷۱۴ متر مربع

  مساحت ساختمان در ۲ طبقه : حدود ۱۶۰۰ متر مربع

  تاریخ شروع عملیات ساختمانی : ۲۰/۰۶/۱۳۹۱

  تاریخ اتمام عملیات ساختمانی : ۲۰/۰۶/۱۳۹۴

  نوع سازه ساختمان : بتنی

  حجم خاکبرداری و حجم نخاله  :                                         ۱۱۵۵ متر مکعب

  انجام عملیات پیکور و سنگبری :                                          ۵۸۰ متر مکعب

  حجم کل بتن ریزی ساختمان و محوطه :                               ۱۱۰۰ متر مکعب

  محوطه سازی ساختمان :                                                  حدود ۱۵۰۰ متر مربع

  تسطیح باقیمانده زمین و آماده سازی :                                  حدود ۵۵۰۰ متر مربع

  دیوار کشی محوطه با آجر نما :                                           حدود ۱۱۰۰ متر مربع

     مؤسس حوزخ علمیه گفت : برای به ثمر رسیدن این مدرسه زحمات بسیاری کشیده شده و تا امروز بالغ بر ۲۱،۱۵۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال هزینه نقدی شده است. که از این مبلغ ۶،۳۵۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال آن توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران و ۱۵،۱۵۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال توسط مؤسس هزینه شده است.

     ایشان از حجت الاسلام والمسلمین  بخاطر اختصاص بودجه به میزان مذکور تشکر کردند و همینطور از همه ادارات و نهادها بخصوص شرکت عمران ، استانداری تهران ، فرمانداری پردیس و شهرداری پردیس بخاطر تخصیص اعتبار و امکانات و تأمین نیازهای گوناگون ، تقدیر و تشکر کردند.

      وی در پایان از آقای مهندس نریمان معاون محترم وزیر بخاطر در اختیار گذاشتن زمین مدرسه علمیه و کمک مالی و از مهندس ترکی بخاطر اینکه در سخت ترین شرایط کمک های خود را دریغ نکردند ، تشکر و قدردانی کرد و برای همه مسئولین و عزیزانی که ایشان را در به اتمام رساندن این پروژه یاری کردند ، توفیق روزافزون از خداوند متعال خواستار شدند.

     سپس حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای جمشیدی طی سخنانی از زحمات امام جمعه محترم و همه کسانی که در این راه زحمت کشیدند صمیمانه تشکر کرد و افزود : آن روزی که ما کار را شروع کردیم کمتر از انگشتان دست مدرسه علمیه خواهران در کشور داشتیم ولی امروز با لطف خداوند متعال و زحمات افرادی مثل حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای توسلی امام جمعه شهرستان پردیس بالغ بر ۴۶۰ حوزه علمیه خواهران در سطح کشور داریم.

     وی در ادامه با روایت حدیثی از امام رضا (ع) که راجع به جواد الائمه (ع) فرمودند : مولودی مثل او در اسلام از لحاظ برکت متولد نشد ، لذا قبل از ولادت جوادالائمه (ع) انشعابات زیادی در اسلام پیدا شده بود که بعد از ولادت ایشان از بین رفتند.

     حجت الاسلام جمشیدی افزود : از برکات نظام جمهوری اسلامی توسعه حوزه های علمیه خواهران بود ، چراکه ما قبل از انقلاب کمتر از انگشتان دو دست حوزه علمیه خواهران در سراسر کشور داشتیم ، ولی امروز به برکت هدایت های امام راحل و مقام معظم رهبری و تلاشهای عالمان دین باور و مجاهدت های علمی و عملی خواهران ، ما بالغ بر ۴۶۷ مدرسه علمیه خواهران در سراسر کشور داریم.

     ۴۲۰ مدرسه تحت اشراف مدیریت حوزه های علمیه اداره می شود که قریب به ۷۰هزار خواهر طلبه و ۹۰هزار خواهر فارغ التحصیل در کشور داریم که صدها پروژه فرهنگی مؤثر در سطح ملی و محلی توسط حوزه های علمیه خواهران اجرا می شود.

     ایشان خاطرنشان کردند : در یک سوم از مدارس آموزش و پرورش هر روزه نماز جماعت توسط خواهران طلبه اقامه می شود ، یعنی بیش از ۲۹هزار خواهر طلبه در سراسر کشور نماز جماعت مدارس دخترانه را اقامه می کنند.

     وی در بخش پایانی سخنان خود از ۶هزار خواهری که در فضای مجازی تحصیل می کنند خبر داد و گفت : ساماندهی ۲۵۹۰ محقق در قالب ۳۷۰ هسته پژوهشی فعال و ۲۸ شورای علمی پژوهشی در استان ها راه اندازی شده که اشراف دارند به همه این هسته های پژوهشی و فعالیت های حوزه های خواهران.

     قریب به ۳۰۰ مدرسه علمیه خواهران در کشور ساخته شده که حدود ۲۰۰ مدرسه به افتتاح رسیده و از جمله همین مدرسه که در آن هستیم ، قابل توجه است که بدانیم هزینه هایی که دولت و منابع محلی به این کار اختصاص دادند با هزینه هایی که برای اتمام پروژه انجام شده خیلی تفاوت دارد و این تفاوت را شما خیرین و مردم عزیز تأمین کرده اید.

     سپس آقای مهندس نریمان معاون محترم وزیر و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید از حضرت حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی برای حضور در این مراسم تشکر کردند و خطاب به مردم حاضر در مراسم گفتند : به امید خدا ظرف چند روز آینده اولین قراردادهای مربوط به تأمین مالی زیرساخت های مسکن مهر امضا خواهد شد.

     وی افزود : از وظایف قانونی شهرسازان ایجاد روحیه اسلامی و هویت ایرانی اسلامی در شهر است ، که در این زمینه هم قوانینی در مجلس شورای اسلامی تصویب شده است که بنا به آن هر شهری باید با شکل ساختمان سازی خود نشان دهنده یک شهر اسلامی باشد.

     وی افزود ما در پردیس هم سعی کردیم همین شکل شهرسازی را الگو قرار بدهیم ، تعداد زیادی   از مردم در همین چند سال به این شهر نقل مکان کردند و در چند سال آتی هم تعداد زیادی برای سکونت به پردیس می آیند ، لذا ما در پردیس مسکن مهر نمی سازیم بلکه شهر دیگری در دل این شهر بنا می کنیم.

     مهندس نریمان در ادامه به زیر ساخت هایی مثل مدرسه و کلانتری و مسجد و …. اشاره کرد و گفت : ساخت آنها جزو اولویتهای ما است.

     وی در پایان تشکر ویژه ای از حضرت حجت الاسلام والمسلمین توسلی امام جمعه شهرستان پردیس کرد و افزود : اگر تلاش شبانه روزی و دلسوزانه ایشان نبود در این زمان و با این کیفیت شاهد ساخت این مدرسه علمیه نبودیم و ادامه داد : ایشان به واقع مثل یک مهندس شب و روز تلاش کرد و این مدرسه را به اینجا رساند ، به همین دلیل ما نیز بهترین زمین های شهر را در اختیار ایشان قرار خواهیم داد تا با تلاش و دلسوزی که دارند شاهد ساخت مراکز فرهنگی دینی مورد نیاز این شهر باشیم.

    در ادامه حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای ابوترابی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به ایراد سخنرانی پرداختند و با بیان مثالهایی از قرآن مجید در باره قوم سبأ فرمودند: شکر خدا ، قله انسانیت است ، وی افزود : یک جامعه شاکر جامعه ایست که درست از نعمات خداوند متعال استفاده می کند و انبیاء آمدند تا انسان های شاکر تربیت کنند و زندگی انسان را بهتر کنند ، تا زندگی دنیوی آنان آباد و آخرت آنها ابدی و جاودان باشد و اگر اینطور زندگی کنیم و شهرهایمان را بنا کنیم به شهر طیبه ای که قرآن کریم می فرماید خواهیم رسید.

      وی در پایان از خداوند متعال خواستند تا به همه کسانی که در ساخت این مدرسه علمیه نقشی داشتند توفیقی عطا کند تا بتوانند برای رشد و توسعه آن نیز توان خدمت داشته باشند.

     در پایان مراسم به شکرانه خدمات و زحمات افراد ذیل ، لوح های تقدیری به آنان اهداء شد :

  آقایان : مهندس نریمان معاون وزیر ، مهندس کریمی معاون عمرانی استاندار ، مهندس ترکی ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران ، مهندس حیدری فرماندار شهرستان پردیس ، دکتر لاله شهردار پردیس .

     آخرین مرحله مراسم افتتاح ساختمان و بازدید از طبقات و کلاسها و مراسم کلنگ زنی فاز دوم مدرسه علمیه خواهران بود.

    جناب آقای مهندس نریمان ، سرکار خانم دکتر لاله افتخاری ، مهندس ترکی ، مهندس کریمی ، جناب آقای عبداللهی ، جناب آقای خلج ، جناب استاد جعفری ، مهندس رجب صلاحی ، جمعی از مسئولین شهری از جمله مهندس حیدری فرماندار و دکتر لاله شهردار پردیس و جمعی از مقامات دادگستری شهرستان پردیس در این مراسم شرکت کرده و قولهای مساعدی برای همکاری در ساخت فاز دوم این پروژه به حجت الاسلام والمسلمین توسلی امام جمه شهرستان پردیس دادند.

       مراسم رأس ساعت ۱۲ ظهر با دعا برای تعجیل فرج حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنا فداه و سلامتی رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای به پایان رسید. والسلام 

   

   

   

   

  مطالب مرتبط :

  نماز جمعه ۳۰ آذر ۹۷ شهرستان پردیس

     حجت الاسلام و المسلمین حسین توسلی امام جمعه پردیس، بعد از ظهر امروز 30 آذر 97 در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته شهرستان پردیس که در مسجد الغدیر فاز ۴ و با حضور پرشور مسوولان و نمازگزاران برگزار شد، ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی، اظهار داشت: شکست سیاست آمریکا به معنای شکست رژیم صهیونیستی، ... مطلب کامل

  نماز جمعه ۲۳ آذر ۹۷ شهرستان پردیس

     حجت الاسلام والمسلمین حاج حسین توسلی در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته 23 آذر 97 شهرستان پردیس، ضمن تبریک ولادت امام حسن عسکری(ع)، اظهار داشت: نقشه ساخت حوزه علمیه امام حسن عسکری(ع) در شهر پردیس با طرحی کاملا ایرانی و اسلامی که معماری آن در شهرستانهای پردیس بی سابقه است، تکمیل و طی ماه آینده ... مطلب کامل

  مراسم پرفیض دعای ندبه در بوستان نورالشهدا پردیس ۲۳ آذر ۹۷

   جمعه 23 آذر ۹۷ به همت دفتر امام جمعه شهرستان پردیس و همکاری شهرداری پردیس  برای یازدهمین هفته متوالی مراسم پرفیض دعای ندبه در بوستان نورالشهدا پردیس برگزار شد. این مراسم با قرائت دعای ندبه توسط کربلایی حسن زاده مداح اهل بیت (ع) آغاز و با سخنرانی دانشمند ارجمند حجت الاسلام آتشکار ادامه پیدا کرد و با پهن کردن سفره صبحانه برای ... مطلب کامل

  تشکیل کارگروه ترویج فضائل اخلاقی به ریاست امام جمعه

  کارگروه ترویج فضائل اخلاقی به ریاست حجت الاسلام توسلی امام جمعه شهرستان پردیس و با شرکت رییس اداره ارشاد ، رییس دانشگاه آزاد اسلامی پردیس ، نماینده فرماندار پردیس و اعضای دیگر با هدف شناخت رضائل اخلاقی و ترویج فضائل اخلاقی در ادارات و دانشگاه ها ، در محل سالن جلسات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پردیس برگزار شد. روابط عمومی دفتر ... مطلب کامل

  نماز جمعه ۱۶ آذر ۹۷ شهرستان پردیس

  نماز جمعه این هفته 16 آذر 97 شهرستان پردیس با حضور جمع کثیری از مردم ولایتمدار و مسئولین شهرستان به امامت حجت الاسلام والمسلمین حاج حسین توسلی امام جمعه شهرستان پردیس در مسجد الغدیر پردیس اقامه شد. روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان پردیس     مطلب کامل

  آیین بدرقه راهیان نور شهرستان پردیس ۱۵ آذر ۹۷

  آیین بدرقه دانش آموزان راهیان نور شهرستان پردیس برای بازدید از مناطق جنگی جنوب کشور پنجشنبه 15 آذر 97 با حضور حجت الاسلام توسلی امام جمعه ، سرهنگ قنبری فرمانده سپاه ، حسینی تبار رییس اداره تبلیغات ، حسنوند رییس آموزش و پرورش ، سلیمانی فر رییس شورای شهرستان ، محمد قانبیلی نماینده شهرستان در شورای استان و اعضای شورای اسلامی شهرهای بومهن و پردیس برگزار شد.... مطلب کامل

  مراسم پرفیض دعای ندبه در بوستان نورالشهدا پردیس ۰۹ آذر ۹۷

   جمعه 9 آذر ۹۷ به همت دفتر امام جمعه شهرستان پردیس و همکاری شهرداری پردیس  برای ششمین هفته متوالی مراسم پرفیض دعای ندبه در بوستان نورالشهدا پردیس برگزار شد. این مراسم با قرائت دعای ندبه توسط کربلایی حسن زاده مداح اهل بیت (ع) آغاز و با سخنرانی دانشمند ارجمند حجت الاسلام آتشکار ادامه پیدا کرد و با پهن کردن سفره صبحانه برای ... مطلب کامل

  نماز جمعه ۹ آذر ۹۷ شهرستان پردیس

     حجت الاسلام والمسلمین حاج حسین توسلی امام جمعه شهرستان پردیس در خطبه های نماز جمعه این هفته 9 آذر 97 شهرستان پردیس در مسجد الغدیر با بیان اینکه مسکن مهر به معضل ملی تبدیل شده است افزود: خواسته های مطرح شده مردم در این زمینه پیگیری نشدند و هنوز پاسخی دریافت نکردیم، متقاضیان مسکن مهر بعد از 6 سال ... مطلب کامل

  نماز جمعه ۲ آذر ۹۷ شهرستان پردیس

     نماز جمعه مورخ 02/09/97 شهرستان پردیس به امامت حجت الاسلام والمسلمین حاج حسین توسلی امام جمعه شهرستان در مسجد الغدیر پردیس (مصلی نماز جمعه) و با حضور پرشور مردم شریف و ولایتمدار و همچنین مسئولین محترم شهرستان اقامه گردید. روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان پردیس     مطلب کامل

  نماز جمعه ۲۵ آبان ۹۷ شهرستان پردیس

     حجت الاسلام حسین توسلی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته 25 آبان 97 پردیس ضمن تسلیت شهادت امام حسن عسگری (ع) اظهار داشت: امروز دنیا تشنه دریافت و درک حقایق مکتب اهل بیت (ع) است و باید از این فرصت در جهت ترویج مکتب اسلام واهل تشیع استفاده کرد.    وی تصریح کرد: افول مکتب لیبرال دمکراسی در ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  مقام معظم رهبری می فرمایند: مسئولان انقلاب در سراسر کشور ائمه جمعه هستند. پایگاه های هدایت و رهبری مردم در سراسر کشور ائمه جمعه هستند. سنگرهای دفاع معنوی در مقابل دشمنان در سطح جامعه ائمه جمعه هستند.

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه شهر پردیس و بومهن. محفوظ است.