• نماز جمعه ۱۴ دیماه ۹۷ شهرستان پردیس    :       حجت الاسلام حسین توسلی در خطبه های نماز جمعه این هفته 14 دیماه 97 شهرستان پردیس در مسجد الغدیر ...
 • مراسم پرفیض دعای ندبه در بوستان نورالشهدا پردیس ۱۴ دیماه ۹۷    :    جمعه 14 دیماه ۹۷ به همت دفتر امام جمعه شهرستان پردیس و همکاری شهرداری پردیس  برای چهاردهمین هفته متوالی مراسم پرفیض دعای ندبه ...
 • مراسم پرفیض دعای ندبه در بوستان نورالشهدا پردیس ۷ دیماه ۹۷    :    جمعه 7 دیماه ۹۷ به همت دفتر امام جمعه شهرستان پردیس و همکاری شهرداری پردیس  برای سیزدهمین هفته متوالی مراسم پرفیض دعای ندبه در بوستان ...
 • مراسم تکریم و معارفه فرمانده سپاه پاسداران پردیس    :      پیش از ظهر چهارشنبه 5 دیماه 97 مراسم تکریم و معارفه سرهنگ قنبری و سرگرد حمزه خانی فرمانده سپاه ...
 • نماز جمعه ۷ دیماه ۹۷ شهرستان پردیس    :      حجت الاسلام والمسلمین حسین توسلی امام جمعه پردیس امروز در خطبه‌های عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته 7 ...
 • مراسم پرفیض دعای ندبه در بوستان نورالشهدا پردیس ۳۰ آذر ۹۷    :    جمعه 30 آذر ۹۷ به همت دفتر امام جمعه شهرستان پردیس و همکاری شهرداری پردیس  برای دوازدهمین هفته متوالی مراسم پرفیض دعای ندبه در بوستان نورالشهدا پردیس برگزار شد....
 • جلسه تعیین تکلیف بیمارستان انصار الغدیر با حضور وزیر بهداشت و درمان

  امام جمعه پردیس گفت: شهر بومهن جزء مناطق محروم کشور بوده و از مشکلات زیادی رنج می‌برد.

    

   

   

  حجت‌الاسلام والمسلمین حسین توسلی صبح امروز ۲۱ فروردین ۹۷ در جلسه تعیین تکلیف بیمارستان الغدیر بومهن که با حضور وزیر بهداشت در بیمارستان انصار الغدیر برگزار شد، با اشاره به صحبت‌های مطرح‌شده در این جلسه اظهار کرد: این سخنان نشان از وحدت نظر و انسجام خوب بین مسؤولان دارد.

     وی بیان کرد: بخش عمده‌ای از وقت مسؤولان در راه کمک به مردم می‌گذرد، در شهرستان پردیس هیچ تنش و مشکلی وجود ندارد و همگی به دنبال پی‌گیری و رفع مشکلات مردم هستیم.

     امام جمعه پردیس با بیان این‌که از سرخه‌حصار تا ابتدای رودهن حوزه استحفاظی این شهرستان است، تصریح کرد: جمعیت شهرستان حدود ۲۰۰ هزار نفر است که با کامل‌شدن پروژه‌های شهر جدید و مسکن مهر به ۶۰۰ هزار نفر می‌رسد که جمعیت زیادی است.

     وی با اشاره به این‌که ۸ هزار و ۶۰۰ واحد صنعتی تولید و صنفی در شهرستان پردیس مستقر است، خاطرنشان کرد: جمعیت دانش‌آموزی شهرستان پردیس ۳۰ هزار نفر است که کلاس‌های درس در بومهن دو‌شیفته و پرتراکم اداره می‌شود و در‌باقی شهرهای این شهرستان یک‌شیفه است.

     حجت‌الاسلام توسلی گفت: در‌بیخ گوش تهران مدارس دوشیفته پرتراکم داریم، این مدراس نیز توسط بنیاد برکت و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در بومهن ساخته شده‌اند وگرنه مشکلات بیشتری داشتیم.

     وی اظهار کرد: اگر کسی در بومهن مدارس غیرانتفاعی بسازد شکست می‌خورد زیرا مردم نمی‌توانند هزینه‌های آن را پرداخت کنند، چراکه این شهر جزء مناطق محروم است.

     امام جمعه پردیس در پایان متذکر شد: هاشمی جزء نخبگان علمی کشور و به لحاظ علمی و شخصیتی کم‌نظیر است، امیدواریم با این خصوصیات، خدمات مطلوب بیشتری به مناطق محروم ارائه شود.

   

     در ادامه مرتضی حیدری اظهار کرد: مشکلات بزرگی برای خدمات به ساکنین جدید داریم.

     وی بیان کرد: شهرستان پردیس دارای دو پروژه بزرگ شهر جدید پردیس و مسکن مهر است که بالغ بر ۱۰۰ هزار واحد را به خود اختصاص می‌دهند.

     فرماندار پردیس تصریح کرد: جمعیت فعلی این شهرستان ۱۸۹ هزار نفر است و اگر این ۱۰۰ هزار واحد تحویل شود این جمعیت به ۶۰۰ هزار نفر خواهید رسید، مشکلات بزرگی برای خدمات‌رسانی به ساکنین جدید داریم، زیرا در این باره مطالعاتی نداشتیم.

     وی خاطرنشان کرد: چینی‌ها اعلام کردند برای ساخت این پروژه ۱۵ سال مطالعه نیاز داریم؛ مشکل آب منطقه حل شده است، امروز به بهداشت و درمان نیاز داریم که امیدواریم با این جلسه رفع شود.

     حیدری گفت: این بیمارستان توسط خیر متدین جابر انصاری ساخته شده که متأسفانه عمرشان به افتتاح این پروژه نرسید.

     وی اظهار کرد: از وزیر بهداشت تقدیر می‌کنیم که در نقاط محروم کشور حضور یافته و منشأ ثمراتی مهم و گره‌گشا می‌شود، امروز پردیس نیازمند کمک مانند مناطق محروم کشور است.

     فرماندار پردیس بیان کرد: اورژانس پردیس به دلیل عبور جاده‌های هراز و فیروزکوه بسیار فعال است، به همین دلیل پد بالگرد و … ساخته شده است تا بتوانیم به بهترین شکل ممکن امدادرسانی کنیم.

     وی تصریح کرد: پیشرفت ساخت بیمارستان بیشتر شده و خانواده مرحوم اعلام کردند بیمارستان رایگان به دولت واگذار شود، امیدواریم با تحویل این بیمارستان به دولت تردد به تهران کم و مشکلات مردم رفع شود.

     حیدری در پایان متذکر شد: اداره بیمارستان با تشکیل هیأت امنا و هیأت مدیره مشترک می‌تواند برای رفع مشکلات مؤثر باشد و باعث انجام کارهای خیر برای مددجویان شود.

   

     در پایان این مراسم سید حسن قاضی‌زاده‌هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: از وارثین مرحوم انصاری که در کار خیر و کمک به محرومان نقش داشتند، تقدیر می‌کنیم.

     وی بیان کرد: ایجاد شهرستان پردیس جزء کارهایی بود که ابتدا صورت گرفت و بعد درباره انجام آن فکر و کار کارشناسی صورت گرفت.

     وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این‌که اسم پردیس مشابه اسمی خارجی و به معنای بهشت است، به مشکلات این شهرستان اشاره و تصریح کرد: با هیچ مدل فنی امکان آبرسانی به این شهر وجود ندارد، جمعیت شهرستان پردیس به اندازه یک استان خواهد رسید، اما حتی یک تخت بیمارستانی در آن وجود ندارد.

     وی خاطرنشان کرد: شرق استان تهران با چند میلیون جمعیت در دوران قبل محروم بود، در‌حال حاضر نیز با گذشت نزدیک پنج سال از عمر دولت تدبیر و امید باز هم محروم است.

     قاضی‌زاده‌هاشمی با بیان این‌که امروز توان پاسخگویی به مشکلات را نداریم، گفت: امیدواریم از این پس این مشکلات را نداشته باشیم و با فکر کار کنیم تا با مشکل جدیدی مواجه نشویم.

     وی با بیان این‌که امروز بشر با پیشرفت علم کار می‌کند، اظهار کرد: مدیران کشور، مشاور می‌گیرند، اما اگر منویات آنها را انجام ندهند، اخراجشان می‌کنند، نتیجه آن این است که بیابان‌های تنفس‌گاه استان به این شکل در‌آمده است.

     وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد:‌ به‌نظر من این پروژه با مشکلاتی برای بهره‌برداری مواجه است که بخش عمده‌ای از آن مربوط به نقدینگی است، دولت نیز این مشکل را دارد، اما باید سعی کنیم این بیمارستان هرچه زودتر به بهره‌برداری برسد که به ۱۰ میلیارد تومان هزینه و پنج تا ۶ ماه زمان نیاز دارد.

     وی تصریح کرد: طی هفته آینده یک هیأت از وزارت بهداشت برای توافق با خیرین اعزام می‌شود، هر چقدر هزینه ساخت بیمارستان باشد، ظرف سه سال هزینه بهره‌برداری بیمارستان خواهد شد، حقوق کارکنان، پزشک، نگهداری تجهیزات و خواب سرمایه با این تعرفه‌ها بسیار هزینه‌زاست و این هزینه‌ها طی سه سال معادل هزینه ساخت بیمارستان خواهد بود.

     قاضی‌زاده‌هاشمی خاطرنشان کرد:‌ مردم این منطقه به لحاظ مالی ضعیف هستند و این جز هنرهای ماست به‌جای این‌که مردم از شهرها به روستاها بروند بالعکس از روستا به حاشیه شهرها می‌آیند.

     وی گفت: تأمین اجتماعی حق بیمه می‌گیرد اما در این شهرستان یک تخت بیمارستانی هم ندارد، ظرف ۱۰ روز آینده مسؤول درمان کشور و معاون اجتماعی به این محل خواهند آمد تا این مشکل موقتاً حل شود، البته این مشکل با این بیمارستان حل نمی‌شود، چراکه بیمارستان الغدیر ۲۰۰ تخته‌خوابه است، اما برای جمعیت آینده به ۸۰۰ تخت‌ بیمارستانی نیاز داریم.

     وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پایان خطاب به نمایندگان مجلس متذکر شد: تاکنون جلسه‌ای با نمایندگان مجلس برای مشکلات بهداشتی تهران برگزار نشده است، امیدواریم این جلسه برگزار و با بودجه‌های سنواتی و کمک سازمان برنامه و بودجه این بخش از مشکلات مردم حل شود.

   

     قاضی‌زاده‌هاشمی در جمع خبرنگاران با اشاره به مهاجرت بالا به پردیس و کمبود خدمات در این شهرستان اظهار کرد: یکی از مشکلات استان تهران این است که زیرساخت‌های لازم برای شهرستان‌های تازه تأسیس آن در هیچ حوزه‌ای از‌جمله بهداشت و درمان پیش‌بینی نشده است.

     وی بیان کرد: بیمارستان ۲۰۰ تخت‌خوابی الغدیر بومهن توسط خیر جابر انصاری ساخته شده که اگر این اقدام صورت نمی‌گرفت هیچ امکان بهداشتی در این شهر وجود نداشت.

     وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: چند ماه تا اتمام و بهره‌برداری از این بیمارستان باقی مانده است، به‌همین دلیل در‌حال حاضر تمام بیماران و مجروحین حوادث به بیمارستان‌های تهران منتقل می‌شوند که مشکلات فراوانی در‌پی دارد.

     وی خاطرنشان کرد: با حضور استاندار، نمایندگان مجلس، مسؤولان شهرستانی، استانی و کشوری جلسه‌ای برگزار شد تا ظرف چند ماه آینده این بیمارستان تجهیز و به‌بهره‌برداری برسد.

     قاضی‌زاده‌هاشمی گفت: امیدواریم برای جمعیت نیم‌میلیون نفری که در پردیس ساکن خواهند شد، در آینده مکان‌های درمانی پیش‌بینی شود تا با تخصیص اعتبار، مردم بتوانند نیاز اساسی خود را در نزدیک‌ترین موقعیت به محل سکونت خود دریافت کنند.

     وی اظهار کرد: این منطقه مشکلات زیادی دارد، یکی از آن‌ها بهداشت و درمان است که امیدواریم ظرف چند سال آینده رفع شود، پیش‌بینی می‌کنیم این بیمارستان نیز طی کمتر از ۶ ماه آینده تکمیل و به‌بهره‌برداری برسد.

     وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در‌خصوص تک‌نرخی‌شدن دلار و افزایش آن نسبت به ماه‌های گذشته و همچنین تأثیر آن بر درمان بیماران خاص بیان کرد: با تصمیمی که شب گذشته توسط رئیس جمهور و مسؤولان اقتصادی دولت گرفته شد باید صبر کنیم تا تکلیف هر یک از دستگاه‌ها مشخص شود.

     وی ادامه داد: پیش‌بینی‌هایی در این خصوص اتخاذ شده است اما تاکنون به جمع‌بندی نرسیدیم، زیرا تاکنون بلاتکلیف بودیم، شب گذشته این تکلیف مشخص شد و باید طی روزهای آینده شاهد ایجاد ثبات بیشتری باشیم.

     قاضی‌زاده‌هاشمی اظهار کرد: واقعیت این است که بخش عمده‌ای از مواد اولیه، تجهیزات پزشکی و خدماتی که در این حوزه ارائه می‌شود با ارز خارجی تأمین می‌شود و افزایش نرخ دلار به‌طور حتم در ورود اجناس در بازار و قیمت آنها تأثیرگذار است.

     وی بیان کرد: بار بخشی از خرید تجهیزات پزشکی بر‌عهده بیمه‌هاست، بنابراین باید تدبیر جدیدی اندیشیده شود تا مردم با مشکل مواجه نشوند.

   

   

   

   

   

   

  مطالب مرتبط :

  نماز جمعه ۳۰ آذر ۹۷ شهرستان پردیس

     حجت الاسلام و المسلمین حسین توسلی امام جمعه پردیس، بعد از ظهر امروز 30 آذر 97 در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته شهرستان پردیس که در مسجد الغدیر فاز ۴ و با حضور پرشور مسوولان و نمازگزاران برگزار شد، ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی، اظهار داشت: شکست سیاست آمریکا به معنای شکست رژیم صهیونیستی، ... مطلب کامل

  نماز جمعه ۲۳ آذر ۹۷ شهرستان پردیس

     حجت الاسلام والمسلمین حاج حسین توسلی در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته 23 آذر 97 شهرستان پردیس، ضمن تبریک ولادت امام حسن عسکری(ع)، اظهار داشت: نقشه ساخت حوزه علمیه امام حسن عسکری(ع) در شهر پردیس با طرحی کاملا ایرانی و اسلامی که معماری آن در شهرستانهای پردیس بی سابقه است، تکمیل و طی ماه آینده ... مطلب کامل

  مراسم پرفیض دعای ندبه در بوستان نورالشهدا پردیس ۲۳ آذر ۹۷

   جمعه 23 آذر ۹۷ به همت دفتر امام جمعه شهرستان پردیس و همکاری شهرداری پردیس  برای یازدهمین هفته متوالی مراسم پرفیض دعای ندبه در بوستان نورالشهدا پردیس برگزار شد. این مراسم با قرائت دعای ندبه توسط کربلایی حسن زاده مداح اهل بیت (ع) آغاز و با سخنرانی دانشمند ارجمند حجت الاسلام آتشکار ادامه پیدا کرد و با پهن کردن سفره صبحانه برای ... مطلب کامل

  تشکیل کارگروه ترویج فضائل اخلاقی به ریاست امام جمعه

  کارگروه ترویج فضائل اخلاقی به ریاست حجت الاسلام توسلی امام جمعه شهرستان پردیس و با شرکت رییس اداره ارشاد ، رییس دانشگاه آزاد اسلامی پردیس ، نماینده فرماندار پردیس و اعضای دیگر با هدف شناخت رضائل اخلاقی و ترویج فضائل اخلاقی در ادارات و دانشگاه ها ، در محل سالن جلسات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پردیس برگزار شد. روابط عمومی دفتر ... مطلب کامل

  نماز جمعه ۱۶ آذر ۹۷ شهرستان پردیس

  نماز جمعه این هفته 16 آذر 97 شهرستان پردیس با حضور جمع کثیری از مردم ولایتمدار و مسئولین شهرستان به امامت حجت الاسلام والمسلمین حاج حسین توسلی امام جمعه شهرستان پردیس در مسجد الغدیر پردیس اقامه شد. روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان پردیس     مطلب کامل

  آیین بدرقه راهیان نور شهرستان پردیس ۱۵ آذر ۹۷

  آیین بدرقه دانش آموزان راهیان نور شهرستان پردیس برای بازدید از مناطق جنگی جنوب کشور پنجشنبه 15 آذر 97 با حضور حجت الاسلام توسلی امام جمعه ، سرهنگ قنبری فرمانده سپاه ، حسینی تبار رییس اداره تبلیغات ، حسنوند رییس آموزش و پرورش ، سلیمانی فر رییس شورای شهرستان ، محمد قانبیلی نماینده شهرستان در شورای استان و اعضای شورای اسلامی شهرهای بومهن و پردیس برگزار شد.... مطلب کامل

  مراسم پرفیض دعای ندبه در بوستان نورالشهدا پردیس ۰۹ آذر ۹۷

   جمعه 9 آذر ۹۷ به همت دفتر امام جمعه شهرستان پردیس و همکاری شهرداری پردیس  برای ششمین هفته متوالی مراسم پرفیض دعای ندبه در بوستان نورالشهدا پردیس برگزار شد. این مراسم با قرائت دعای ندبه توسط کربلایی حسن زاده مداح اهل بیت (ع) آغاز و با سخنرانی دانشمند ارجمند حجت الاسلام آتشکار ادامه پیدا کرد و با پهن کردن سفره صبحانه برای ... مطلب کامل

  نماز جمعه ۹ آذر ۹۷ شهرستان پردیس

     حجت الاسلام والمسلمین حاج حسین توسلی امام جمعه شهرستان پردیس در خطبه های نماز جمعه این هفته 9 آذر 97 شهرستان پردیس در مسجد الغدیر با بیان اینکه مسکن مهر به معضل ملی تبدیل شده است افزود: خواسته های مطرح شده مردم در این زمینه پیگیری نشدند و هنوز پاسخی دریافت نکردیم، متقاضیان مسکن مهر بعد از 6 سال ... مطلب کامل

  نماز جمعه ۲ آذر ۹۷ شهرستان پردیس

     نماز جمعه مورخ 02/09/97 شهرستان پردیس به امامت حجت الاسلام والمسلمین حاج حسین توسلی امام جمعه شهرستان در مسجد الغدیر پردیس (مصلی نماز جمعه) و با حضور پرشور مردم شریف و ولایتمدار و همچنین مسئولین محترم شهرستان اقامه گردید. روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان پردیس     مطلب کامل

  نماز جمعه ۲۵ آبان ۹۷ شهرستان پردیس

     حجت الاسلام حسین توسلی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته 25 آبان 97 پردیس ضمن تسلیت شهادت امام حسن عسگری (ع) اظهار داشت: امروز دنیا تشنه دریافت و درک حقایق مکتب اهل بیت (ع) است و باید از این فرصت در جهت ترویج مکتب اسلام واهل تشیع استفاده کرد.    وی تصریح کرد: افول مکتب لیبرال دمکراسی در ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  مقام معظم رهبری می فرمایند: مسئولان انقلاب در سراسر کشور ائمه جمعه هستند. پایگاه های هدایت و رهبری مردم در سراسر کشور ائمه جمعه هستند. سنگرهای دفاع معنوی در مقابل دشمنان در سطح جامعه ائمه جمعه هستند.

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه شهر پردیس و بومهن. محفوظ است.